„Kūrybinių verslumo dirbtuvių“ dalyviai Kaziuko mugėje

        Neformalaus švietimo būrelio „Kūrybinės verslumo dirbtuvės“ mokiniai dalyvavo tradicinėje Baisogalos gimnazijos Kaziuko mugėje, kur turėjo galimybę pristatyti savo kūrybinius darbelius ir realiai išbandyti verslumo įgūdžius. Mokiniai patys ruošėsi mugei – kūrė įvairius rankų darbo gaminius, planavo jų pristatymą, mokėsi bendrauti su pirkėjais bei skaičiuoti pajamas. Dalyvavimas mugėje suteikė daug teigiamų emocijų ir vertingos patirties.
        Šios veiklos padėjo mokiniams ugdytis kūrybiškumą, iniciatyvumą, atsakomybę bei bendravimo įgūdžius. Dalyvaudami mugėje mokiniai ne tik pristatė savo darbus, bet ir patyrė tikrą šventinę mugės atmosferą.
        Džiaugiamės mokinių aktyvumu ir kūrybiškumu bei tikimės, kad ši patirtis paskatins juos ir toliau drąsiai įgyvendinti savo idėjas. Mokinius paruošė A. Daukšienė, D. Masiliūnienė, A. Kudžmaitė

Informacija ir nuotraukos A. Kudžmaitės

Baisogalos gimnazijoje Kaziuko mugė

        Kovo 5 d. gimnazijoje šurmuliavo tradicinė smagi ir spalvinga Kaziuko mugė, kurią šiemet su dideliu entuziazmu organizavo 8a ir 8b klasių mokiniai su auklėtojomis Jūrate Kačiukevičiene ir Lilijana Bagdoniene. Koridorius papuošė spalvingos iškabos, kviečiančios į mugę, kermošiaus skersgatvį, o traktieriuje buvo galima kvapnia pasivaišinti arbata.
        Per ilgąją pertrauką į gimnazijos poilsio erdvę sugužėjo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai, visiems buvo smalsu, ką pasiūlys jaunieji verslininkai. Akys raibo nuo gaminių pasiūlos. Mugėje netrūko gardumynų – mokiniai siūlė pačių paruoštus skanėstus: kibinus, bandeles, obuolių pyragus, vaflius, puošnius keksiukus, džiovintus apelsinus su šokoladu kitus saldumynus. Buvo galima įsigyti papuošalų ir net inkilų varnėnams. Į mugę atvyko ir svečių: Eglė Žaliauskienė su įvairiausiais bičių produktais bei Pociūnėlių bendruomenės atstovės su džiovintų daržovių gardumynais ir Panekelpių kaimo šeivamedžio guminukais. Prie prekystalių šurmuliavo pirkėjai, vaikai mokėsi skaičiuoti pinigus, mandagiai bendrauti ir atsakingai prekiauti. Netruko ir linksmybių. Visų dėmesį traukė laimės ratas. Padainavus, padeklamavus eilėraštį arba pašokus buvo galima pasukti laimės ratą ir laimėti prizų. Suko ratą ne tik mokiniai bet ir mokytojai. Didysis Kaziuko mugės prizas – barankų karoliai.
        Renginys subūrė bendruomenę, dovanojo gerą nuotaiką ir priminė gražias lietuviškas
tradicijas. Aštuntokų iniciatyva ir kruopštumas pavertė šią dieną tikra pavasariška švente gimnazijoje.

Informacija L. Bagdonienės, nuotraukos J. Kačiukevičienės

Sėkmė geografijos olimpiadoje

        Kovo 3 dieną įvyko Radviliškio rajono 6 – 8 klasių mokinių geografijos olimpiada „Mano gaublys”. Mokinai varžėsi savo amžiaus grupėse, atlikdami Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos parengtas užduotis. Ir šį kartą olimpiadoje Baisogalos gimnazijos 6 a klasės mokinys Jonas Imantas Nainys (mokyt. A. Maniokienė) pademonstravo tvirtas dalykines žinias ir iškovojo 6 klasių mokinių (dalyvavo 16 šeštokų) tarpe 2 – ąją vietą. Sveikiname mokinį ir mokytoją, linkime sėkmės ir ištvermės ir kitose olimpiadose.

Jaunojo pedagogo akademijos užsiėmimai

        2026 m. vasario 26 d. Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriuje vyko Radviliškio rajono Jaunojo mokytojo akademijos mokymai Pamokos metodų laboratorija. Juose dalyvavo ir Baisogalos gimnazijos mokiniai, besidomintys pedagogo profesija bei šiuolaikiniais mokymo metodais. Mokymus vedė patyrusios pedagogės – Grita Dumskienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė, bei Milda Matonienė, pradinių klasių vyresnioji mokytoja. Lektorės dalijosi savo profesine patirtimi, pristatė aktyvius ir įtraukiančius mokymo(si) metodus bei kvietė dalyvius pažvelgti į mokytojo darbą iš arčiau.
        Dalyviai kartu su mokytojomis praktiškai analizavo, kas šiame darbe teikia daugiausia džiaugsmo, o kas reikalauja kantrybės ir atsakomybės. Mokiniai taip pat sužinojo apie vadinamąjį pamokos „kabliuką“ – pirmąsias minutes, kurios lemia mokinių susidomėjimą būsimos pamokos tema.
        Dalyvavimas Pamokos metodų laboratorijoje suteikė galimybę mokiniams geriau pažinti šiuolaikinę pamoką, suprasti mokytojo darbo specifiką. Tokios patirtys skatina jaunimą drąsiau svarstyti apie pedagogo kelią ir motyvuoja tobulėti. Baisogalos mokiniai džiaugiasi galimybe dalyvauti Jaunojo mokytojo akademijos veiklose ir giliau suvokti mokytojo darbo kasdienybę bei šiuolaikinį ugdymą.

Informacija ir nuotraukos I. Sadzevičiūtės

Projekto „Myliu jūrą“ pristatymas

        Vasario 26 d. Baisogalos gimnazijoje vyko socialinio projekto „Myliu jūrą“ pristatymas. Lietuvos jūrininkų sąjungos ir Baltijos jūrų skautų iniciatyva organizuojamo turo metu moksleiviams buvo pristatytos galimybės dalyvauti 2026 metų jūrinėje stovykloje Klaipėdoje bei susipažinti su karjeros perspektyvomis jūriniame sektoriuje. Pristatymas sulaukė didelio susidomėjimo – tiek vaikinai, tiek merginos aktyviai domėjosi jūrinėmis specialybėmis, uždavė klausimų, net keturi moksleiviai pareiškė norą dalyvauti 2026 metų jūrinėje stovykloje.
        Susitikime dalyvavo ir savo patirtimi bei įkvepiančiomis istorijomis dalijosi projekto partnerių atstovai: Baltijos jūrų skautai, Lietuvos jūreivystės akademija, Lietuvos karinės jūrų pajėgos ir Lietuvos jūrų muziejus.

Informacija I. Sadzevičiūtės, nuotraukos I. Nainienės