Gimnazistai dalyvavo Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginiuose

Gimnazijos mokiniai Valstybės atkūrimo dieną minėjo dalyvaudami šventiniuose renginiuose Minaičiuose ir Baisogaloje.
Vasario 15–ąją gimnazijos šauliai, vadovaujami tikybos mokytojos Giedrės Nakutienės, ir gimnazijos mokinių tarybos nariai, vadovaujami mokinių tarybos koordinatorės šokio mokytojos Jūratės Kačiukevičienės, dalyvavo minėjime, skirtame Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. Deklaracijos paskelbimo 71–osioms metinėms paminėti Lietuvos partizanų memoriale Minaičiuose. Iškilmingame renginyje susirinkusiuosius sveikino Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas. Naikintuvų skrydžiu minėjimo dalyvius pasveikino ir NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdantys Belgijos karinių oro pajėgų kariai. Renginyje skambėjo dainos, vyko edukacinės programos.
Valstybės atkūrimo dieną Baisogalos gimnazijos šauliai Baisogalos Švč. Trejybės bažnyčioje iškilmingai priėmė jaunojo šaulio pasižadėjimą. Į šaulių gretas įstojo šie gimnazijos mokiniai: Nomeda Šernaitė (6a kl.), Deimantė Žitinevičiūtė (6a kl.), Karolina Erika Antonovaitė (8b kl.), Aurelijus Žitinevičius (Ibg kl.), Rosvaldas Atstupėnas (IIbg kl.), Justina Brazinskaitė (IIbg kl.), Kamilė Krapikaitė (IIbg kl.), Rusnė Važgauskaitė (IIbg kl.), Neimantė Masiliūnaitė (IIIg kl.). Naujuosius šaulius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas, Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė, Baisogalos parapijos klebonas Arūnas Urbelis. Po ceremonijos jaunieji šauliai kartu su seniūne gėlėmis ir žvakelėmis papuošė miestelio centre esantį paminklą, skirtą kovotojams už Lietuvos laisvę, tylos minute pagerbė žuvusius Lietuvos savanorius.
Lietuvos valstybės atkūrimo dieną gimnazijos mokiniai prasmingai paminėjo patriotiškų žmonių apsuptyje.

Evelina Buivydaitė
Nuotraukos Sigito Mikučio ir Romo Kalvaičio