Prasmingo poilsio mokykla

Birželio 18 – 22 dienomis Baisogalos gimnazijoje veikė vaikų  socializacijos ir poilsio stovykla „GERUMO SPARNAI“ . Joje moksleiviai buvo įtraukti į kūrybišką, turiningą veiklą. Mokiniai mokėsi teisingai vertinti savo draugų poelgius bei pasirinkti tinkamą būdą praleisti laisvalaikį. Edukacinės programos ,,Kelionė laiku“ metu mokiniai tobulino bendravimo, bendradarbiavimo įgūdžius, turėjo galimybę ,,pabėgti“ nuo civilizacijos: apsirengti tradicinius liaudies kostiumus, atkurtus pagal muziejaus fondo eksponatus, pasivadinti senoviniais vardais, vaišintis tradiciniais patiekalais, pasišokti ir pažaisti smagioje jaunimo ,,vakaruškoje“. Be to, šmoko pasiskirstyti vaidmenimis, kuriuos galės pritaikyti realiame gyvenime. Vėliavos eskizų piešimas – naujas iššūkis vaikams, reikalaujantis susikaupimo ir kūrybiškumo. Jie mokėsi kūrybiškai  dirbti kartu gamindami šaškes, piešdami šaškių lentą, siūti stovyklos vėliavą bei gaminti kūrybiškas vėliavos aplikacijas. Sportinių varžybų metu mokiniai žaidė tinklinį, krepšinį, salės riedulį. Orientacinių  varžybų dieną išmoko sukurti erdvės planą, susipažino su atskirų objektų žymėjimo ženklais. Savaitė prabėgo greitai, tikėtina, kad įspūdžiai ilgainiui išliks vaikų atmintyje. Atsisveikindami palinkėjome vieni kitiems gerų atostogų Bruno Ferrero žodžiais: ,,Kartais užtenka vieno saulės spindulio. Malonaus žodžio. Pasisveikinimo. Šypsenos. Tiek mažai, kad tie, kurie yra šalia mūsų, taptų laimingi.“

Projekto vadovė vyresnioji socialinė pedagogė Danutė Garuckienė