Mokinių savivaldos veiklos metinės kitaip

Kur du stos – visados. Taip būtų galima apibūdinti vasario 8 d. dieną įvykusią mokinių, mokytojų, tėvų diskusiją. Gimnazijos mokinių savivalda, kurios veiklą koordinuoja mokytoja J. Kačiukevičienė, minėjo savo veiklos pirmąsias metines. Ta proga pakvietė Gimnazijos tarybą, kuriai vadovauja R. Zdanavičius, gimnazijos direktorę R. Juškevičienę bei mokinių klubo „Esame“ narius ir pristatė mokinių savivaldos atliktą tyrimą „Mūsų kasdienybė: pliusai ir minusai“. Įvairiais aspektais buvo pažvelgta į gimnazijos gyvenimą: kaip sekasi mokytis, kaip sekasi bendrauti, kokios negerovės trukdo mokiniams gerai jaustis gimnazijoje ir kas juos džiugina bei skatina tobulėti. Tyrimo išvadas pristatė gimnazijos trečiokas Tomas Kačiukevičius. Vėliau grupėmis susėdę mokiniai, tėvai ir mokytojai gavo užduotį išskirti po tris gimnazijos stiprybes ir silpnybes, remiantis tyrimo rezultatais. Užvirė diskusijos. Komentuodami diskusijos išvadas mokiniai išsamiai argumentavo savo grupės nuostatas reaguodami į kitų grupių replikas. Išgryninus visų grupių atsakymus paaiškėjo, jog dauguma diskusijos dalyvių esmine gimnazijos bendruomenės stiprybe laiko lyderystę, kuri motyvuoja vis daugiau mokinių imtis įvairios neformalios veiklos. Tobulintina sritis – drausmingumo stoka, patyčių prevencija. Susitikimas baigėsi padėka mokinių savivaldos koordinatorei J. Kačiukevičienei bei kuruojančiai vadovei R. Juškevičienei. Sėkmės mokinių savivaldai siekiant numatytų tikslų.