Taip gražiai iš jų išaugo vienas žodis – Lietuva!

Baisogalos gimnazijoje pirmasis šių mokslo metų pusmetis buvo skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio jubiliejui pasiruošti ir minėti. Tuo tikslu vykdytas ilgalaikis integruotas projektas ,,Taip gražiai iš jų išaugo vienas žodis – Lietuva!“. Grupė mokytojų, vadovaujamų istorijos mokytojos L. Bagdonienės, dar vasarą sudarė veiklos planą ir nuo rugsėjo ėmė jį vykdyti. Todėl švęsdami valstybės jubiliejinį gimtadienį mokiniai atliko daug prasmingų, vertingų veiklų. Vasario 9 diena gimnazijoje tapo tos veiklos rezultatų eksponavimu. Gimnazistai puošė langus trispalviais paukščiais ir tulpėmis, „statė“ namus, atspindinčius istorinio laikotarpio skirtingą architektūrinį stilių. Be to, šie namai tapo ir informacijos stendais. Grupė gimnazistų stilizuotomis trispalvėmis papuošė Baisogalos slaugos ligoninės langus. Šią veiklą koordinavo dailės mokytoja A. Kudžmaitė, technologijos mokytojai A. Ladukienė, E. Buivydaitė, A. Žilinskas, etikos mokytoja L. Puzarienė. Tą dieną gimnazijos bendruomenė turėjo progą stebėti dokumentinio filmo ,,Aš čia – gyva!“ premjerą. Filmą kūrė grupė gimnazijos pirmokų, vadovaujamų klasės vadovės B. Gedžiuvienės. Po peržiūros visi buvo pakviesti parašyti linkėjimą Lietuvai Nepriklausomybės atkūrimo 100 – mečio proga. Kad darbas tądien vyktų sklandžiai, mokytoja V. Petronienė sudarė individualios veiklos tvarkaraštį. Vasario 14 d. gimnazijoje vyko dar viena premjera – gimnazijos ketvirtokai, vadovaujami mokytojų E.Sadauskienės, L. Bagdonienės, J. Kačiukevičienės, pristatė istorinio šimtmečio inscenizaciją ,,Ąžuolėlio šakos linko“. Įvairiomis teatro, šokio, muzikos, scenografijos formomis buvo pasakojama apie valstybės atkūrimą, jos praradimus, prisikėlimą. Gimnazijos administracija ir Baisogalos bendruomenės tarybos atstovai nuoširdžiai dėkojo projekto dalyviams ir padovanojo jubiliejui skirtų suvenyrų. Vasario 16 d. gimnazijos bendruomenė aktyviai dalyvavo Baisogalos seniūnijos organizuotuose renginiuose.