Ištiesk tolerancijos ranką!

„Rankos jums duotos ne tam, kad jūs pastumtumėt mažesnį, pakeltumėt akmenį prieš draugą, neteisingai prisiektumėt. Jūsų rankos laiko jūsų gyvenimą, jomis statysite savo ateitį. Jos turi padaryti didelius ir kilnius darbus!“ – rašė P. Cvirka apsakyme „Vaikų karas“, kurį skaito visų kartų mokiniai. Tačiau kartais pamiršta šių žodžių prasmę. Proga prisiminti – Tarptautinė tolerancijos diena, kuri tradiciškai minima lapkričio 16 dieną.  Per 1000 mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų šiemet atsiliepė į tradicinį Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos kvietimą kūrybiškai paminėti šią datą ir prisijungė prie šiemetinės pilietinės iniciatyvos „IŠTIESK TOLERANCIJOS RANKĄ“. Tarp jų ir Baisogalos gimnazija. Pirmiausia mokiniai „piešė“ rankas, ieškojo tinkamų citatų tolerantiškiems santykiams apibūdinti. Jų visuma tapo „paveikslu“, išreiškiančiu požiūrį į kitus. Dar išradingesni mokiniai buvo kurdami šypsenėlių eskizus. Penktadienį visa gimnazija pražydo šypsenomis. Prieš klasės valandėlę gimnazijos mokinių savivalda pakvietė mokinius „apkabinti“ gimnaziją ištiesiant ranką šalia stovinčiam gimnazijos bendruomenės nariui. O paskui – pantomimos etiudas, skatinantis mąstyti apie žmonių tarpusavio santykius. Šios pilietinės akcijos prasmės aptarimas vyko klasių valandėlėse. Belieka tikėtis, kad akcijos prasmė nebus vienadienė.

Algirdo Jurkėno nuotraukos