Tarptautinis mokytojų susitikimas Italijoje

Rugsėjo 11-14 dienomis vyko antrasis tarptautinis Erasmus+ projekto „Make every step count“ mokytojų susitikimas Italijoje, „Corbino“ licėjuje Sirakūzų mieste. Šiame susitikime dalyvavo ir Baisogalos gimnazijos delegacija: direktorė Rita Juškevičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušra Krugelienė, technologijų mokytoja Angelė Ladukienė, spec. pedagogė Renata Žikarienė ir šokio mokytoja Jūratė Kačiukevičienė.

Pirmąją susitikimo dieną projekte dalyvaujančios šalys pristatė vykdytas mokykloje veiklas, trumpai aptarė švietimo sistemą, specialiųjų poreikių turinčių vaikų integraciją. Dauguma dalyvių akcentavo, jog dėmesio šių mokinių integravimui skiriama mažai, jie jaučiasi atstumti klasės draugų. Visiškai kitokia situacija yra Didžiosios Britanijos Pendle Community High School. Šioje mokykloje daug metų dirbanti mokytoja Debra Grogan teigė, jog mokykloje visi vaikai jaučiasi saugūs, yra draugiški, nes čia mokosi ypač didelių  spec. poreikių turintys vaikai. Visi šioje mokykloje džiaugiasi bent mažiausiu pasiekimu. Taip pat, kaip problema išskirtas tėvų ir mokyklos bendradarbiavimas, žemas mokytojo autoritetas visuomenėje.

Antrąją dieną gerąja patirtimi ugdant pozityvų mokinių mąstymą dalinosi Turkijos Balikesir mokyklos mokytoja Gonča Cilli ir Didžiosios Britanijos Pendle Community High School mokytoja Debra Grogan. Vienas iš būdų, kaip padėti mokiniams ugdytis pozityvų mąstymą, pildyti saivaitės dienoraštį, kuriame kas dieną vaikas turi parašyti tik pozityvius dalykus: ką gero šiandien padariau, įvykis, kuris man patiko, dalykas, kuriuo aš didžiavausi, dalykas, kuris man pasisekė, ką gero padariau dėl kitų ir pan. Trečioji diena buvo skirta projekto dokumentacijai, kito susitikimo planavimui, internetinės svetainės ETwinning naudojimas.

Projekto dalyviams buvo suorganizuotos ir dvi pažintinės išvykos. Aplankėme įspūdingą baroko stiliaus Noto miestą ir Neapolio archeologinį parką Sirakūzuose. Grįžome kupinos gerų įspūdžių ir naujų idėjų.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušra Krugelienė